12 ani de Boom Party Club

Boom Party Club s-a nascut acum 12 ani, cand colegii si asociatii mei, Tuti si Radu, isi doreau sa organizeze o zi speciala pentru fetita lor de 5 anisori. Au ales sa o desfasoare la o ludoteca din apropiere, unde au fost invitati toti colegii de grupa si eu, educatoarea lor. Normal ca nu m-am putut abtine sa nu ma joc cu ei, sa nu organizez niste joculete pentru a fi mai distractiv. Doar erau copiii mei! :)

Dupa aceasta petrecere Radu si Tuti mi-au spus ca vor sa deschida un loc dedicat petrecerilor pentru copii. Le-a placut joaca mea cu copiii la ziua Andrei si mi-au cerut niste sfaturi legate de cum ar trebui sa se desfasoare programul la o astfel de petrecere. La inceput am ajutat cu idei, apoi incet-incet proiectul acesta m-a acaparat. Am renuntat la invatamant si m-am dedicat 100% Boom Boom-ului de atunci.

Sunt tot aici, si nu regret nici un moment! Desi au trecut 12 ani, inca am emotii inaintea fiecarei petreceri. Sunt emotii constructive, nascute din pasiune, din dorinta de a da totul pentru ca acei copii sa se distreze, iar la final, copilul sarbatorit sa spuna: ” A fost cea mai tare petrecere!”. Nu cred ca este o recompensa mai mare decat aceea de a vedea fetele copiilor radiind de fericire. Atunci cand la finalul petrecerii vin si imi spun imbratisandu-ma: ” Te iubesc!” si imi lasa pe obraz pecetea unui sarut plin de forta, ma topesc toata. Ca sa nu va povestesc cum e cand merg pe strada (imbracata civil :) ) si ma trezesc imbratisata puternic de un copil care imi striga cu gura razand pana la urechi: “Pinocchio!” sau “Saru’mana, Alba ca Zapada!”. Nu pot descrie in cuvinte fericirea care ma cuprinde. Atunci stiu ca sunt pe drumul cel bun! Uit de orele nedormite, de toata oboseala unui weekend plin si-mi spun:”Faci treaba buna!”

Majoritatea clientilor imi spun ca motivul principal pentru care ne aleg, nu este spatiul sau nu stiu ce joc extramodern, ci modul in care animatorii nostri interactioneaza cu copiii in timpul petrecerii, cum se joaca cu ei, cum le vorbesc, cum ii abordeaza pe cei mai timizi. Atunci simt mandria de a avea si de a face parte dintr-o astfel de echipa, care sa creada si sa se ghideze in ceea ce face dupa aceleasi valori ca si mine.
Pasiunea pentru ceea ce facem si dragostea pentru copii sunt principiile dupa care ne ghidam de 12 ani. Si da, sunt lucrurile pe care le cautam in primul rand la cei care doresc sa faca parte din echipa noastra.

Este la fel de adevarat ca nu am fi ajuns aici fara sprijinul vostru, al clientilor nostri. Va multumesc frumos in numele meu si al colegilor mei ca ati avut incredere in noi, ca ne-ati fost alaturi in acesti 12 ani frumosi.

Multumesc si celor care ne-au ajutat sa raspandim pasiunea noastra ca membri ai echipei Boom Party Club si care intre timp au ales sa incerce si alte drumuri. Sper ca timpul petrecut alaturi de noi sa va fi lasat cel putin atatea amintiri frumoase cate ne-ati lasat voi noua.
Cat despre cei care fac acum parte din echipa Boom Party Club le spun doar atat: ” Multumesc pentru implicare si daruire! Keep up the good work!”

Cu multumiri,
Magda - de 12 ani  fata de la Boom Party Club

4 Responses to 12 ani de Boom Party Club

 1. damsa mihaela
  - 12/11/2014 Reply

  ne bucuram ca existati,petra si olimpia au crescut impreuna cu voi de la o varsta f frageda , asa cum voi ati crescut impreuna cu ele si cu multi alti copii!!va dorim doar succese si pe viitor ,sa faceti fericiti si mai multi copii de acum inainte.orice personaj veti intruchipa ,tom si jerry,alba ca zapada,piticii,tinker bell sau oricare altul conteaza doar zambeul de pe fata copiilor .va pupam si va iubim mult pe toate si pe toti!!sa o tineti tot asa si in continuare!!petra,olimpia,mihaela si cristi damsa

  • BoomPartyClub
   - 12/11/2014 Reply

   Multumim frumos!:)

 2. Sorana Trif
  - 13/11/2014 Reply

  Dragilor, din tot sufletul vă spun ”La mulți ani!” și felicitări pentru dedicarea și profesionalismul de care dați dovada atât față de clienți, cât și față de angajați! Am avut norocul de a intra în câmpul muncii cu primul job la Boom Party, și nu pot să spun decât că mi-ați distorsionat așteptările față de relația șef-angajat: NU știu când voi mai găsi șefi ca voi! Vă urmăresc cu drag activitatea și postările și mă bucur că după atâția ani vă regăsesc la fel de veseli, la fel de pasionați și la fel de de implicați în tot ceea ce faceți. Vă pup, vă felicit și vă urez succes în tot ceea ce faceți!!!

  • BoomPartyClub
   - 13/11/2014 Reply

   Multumim Sorana! Ne bucuram ca am reusit sa lasam o “urma” frumoasa in viata ta! Iti uram si noi succes pe calea pe care ai ales-o si nu uita” nu lasa stacheta jos!”.:) Te pupam si noi cu drag!

Leave a Reply